اخبار و اطلاعیه ها

معرفی کتاب های نشر افق

معرفی کتاب های نشر افق

مقدمه :

انتشارات افق یکی از برترین ناشران کتاب در زمینه ی ادبیات کودک و نوجوان شناخته می شود که در سال 1369 فعالیت خود را آغاز نموده است . نشر افق در زمینه های مختلفی از جمله رمان ، کتاب آموزشی ، کتاب شعر و همچنین کتاب هایی جهت افزایش مهارت کودک و نوجوان به چاپ کتاب پرداخته است . در این مقاله سعی داریم بخشی از کتاب های نشر افق را به شما معرفی نماییم . شما می توانید کتاب های مربوط به انتشارات افق را از فروشگاه شهر کودک خریداری نمایید .

معرفی برخی از رمان های نشر افق 

یکی از مجموعه های پر طرفدار انتشارات افق ، مجموعه ۱۰ جلدی جودی دمدمی می باشد . این مجموعه توسط مگان مک‌دونالد نویسنده‌ی آمریکایی ادبیات کودک و نوجوان که در سال ۱۹۵۹ به دنیا آمد نوشته شده است . وی اولین نوشته‌ی خود را در ۱۰ سالگی در روزنامه‌ی مدرسه‌اش منتشر کرد. از مشهورترین کتاب‌های این نویسنده‌‌ی موفق می‌‌توان به مجموعه‌ داستان‌های جودی دمدمی اشاره کرد. این مجموعه مخصوص کودکان 9 تا 12 سال می باشد .

کتاب جودی دمدمی در دردسر حیوان‌های خانگی

دکتر جودی دمدمی تا یک حیوان خانگی مریض می بیند سریع متوجه می شود و دوست دارد به سرعت به درمان او بپردازد .

 

کتاب راکی زنگ، در آقای شعبده‌باز شگفت‌انگیز

 بزرگنمایی تصویر کتاب راکی زنگ، در آقای شعبده‌باز شگفت‌انگیز

راکی می‌خواهد در مسابقه تردستی شرکت کند . جودی به او پیشنهاد می‌کند که دستیارش باشد اما جودی خرابکاری می‌کند . راکی یک اسکناس یک دلاری از جودی می‌گیرد تا آن را غیب کند ،‌ جودی با اکراه می پذیرد . راکی اسکناس را غیب می کند و …

کتاب خانم دمدمی در بدبیاری روز تولد

کتاب خانم دمدمی در بدبیاری روز تولد

هر سال در روز تولد خانم دمدمی اشکالی پیش می‌آید و برای همین امسال قرار است اوضاع تغییر کند. امسال جودی دمدمی می‌خواهد همه چیز را برنامه‌ریزی کند تا صد درصد مطمئن شود که روز تولد مامان عالی برگزار می‌شود. اما مگر به همین سادگی‌هاست؟…

کتاب جودی پری دندان می‌شود

جودی دمدمی از یک پسر کلاس پنجمی شنیده که پری دندان وجود ندارد و حالا می‌خواهد خودش امتحان کند ببیند حرف او راست است یا نه! جودی برای این کار تنها به دو چیز احتیاج دارد: یک عدد دندان لق و یک تله برای پری دندان….

همه می‌دانند که جودی دمدمی طرفدارهای زیادی در میان کتابخوان‌های حرفه‌ای دارد. اما بعضی از بچه‌ها تازه کتابخوان شده‌اند و جودی شک ندارد که قصه‌های تازه‌ی او دوستان جدیدش را هم ذوق‌زده می‌کند.

انتشارات افق علاوه بر رمان ، به چاپ کتاب در زمینه آموزشی نیز پرداخته است که دو تا از معروف ترین مجموعه هایی که توسط انتشارات افق به چاپ رسیده است مجموعه خودم می خوانم و همچین کلاس اولی کتاب اولی می باشد .

معرفی مجموعه کلاس اولی _ کتاب اولی 

این مجموعه در 5 سطح طراحی شده است . به طور مثال سطح اول این مجموعه به دروس 1 تا 5 کتاب فارسی اول دبستان مربوط می شود .کودکان با یادگیری دروس 1 تا 5 می توانند کتاب های این سطح را به راحتی مطالعه کنند . هدف از انتشار این مجموعه افزایش مهارت روخوانی کودکان و همچنین آشنایی با کتاب و کتاب خوانی می باشد .

به اختصار در این مقاله چندتا از کتاب های سطح اول مجموعه کلاس اولی _ کتاب اولی را به شما معرفی می نماییم .

کتاب کلاس اولی، کتاب اولی – سطح 1: سمور با دوستان

کتاب کلاس اولی، کتاب اولی – سطح ۱: سمور با دوستان

مامان سمور ،آب دارد . آرد دارد. او در تنور نان دارد .باد آمد . مار آمد .باد … باد . نانم رانبرد . مامان سمور نان ندارد . نان در آسمان است ….

تمامی کلمات داخل کتاب دارای نشانه های فارسی اعم از فتحه ضمه و کسره می باشد .

کتاب کلاس اولی، کتاب اولی – سطح 1: توت در سبد

آتوسا توت دوست دارد . او در سبد توت ندارد . توت دور است . سامان تاپ دوست دارد . او توت دوست ندارد . سامان با سبد ….

کتاب کلاس اولی، کتاب اولی – سطح 1: مانا تب دارد

باد آمد . باد آمد . سرما با باد آمد . مانا با مامان نبود . مانا با بابا نبود . آسمان ابر دارد . مانا در سرما است . مانا در سرما نماند ….

کتاب کلاس اولی، کتاب اولی – سطح 1: سارا نترس

کتاب کلاس اولی، کتاب اولی – سطح ۱: سارا نترس

مامان ! مامان ! سارا در باران است . نترس سارا ، آرام ! من آرام ماندم تا مادرم با سبد آمد . سارا در سبد بود . باد سرد بود . سارا تر بود …..

همانطور که ملاحظه می فرمایید مجموعه کلاس اولی کتاب اولی مخصوص کودکان کلاس اولی می باشد که علاوه بر آموزش رو خوانی و حروف الفبا ، شوق کتاب خواندن را نیز در کودک افزایش می دهد . این مجموعه توسط انتشارات افق به چاپ رسیده است و شما می توانید این مجموعه را از شهر کودک خریداری نمایید .

معرفی مجموعه خودم می خوانم :

از دیگر مجموعه کتاب های آموزشی انتشارات افق می توان به مجموعه خودم می خوانم اشاره کرد . این مجموعه نیز مخصوص کودکان کلاس اولی طراحی شده است که دارای 42 جلد می باشد . هر جلد از این مجموعه به آموزش یکی از حروف الفبا می پردازد . برای آشنایی بیشتر شما با این مجموعه ، به معرفی چند جلد از کتاب های این مجموعه می پردازیم .

کتاب آب‌نبات- خودم می‌خوانم 1

کتاب آب‌نبات- خودم می‌خوانم ۱

در این کتاب کودکان با کلماتی که آ ا در آن بکار رفته آشنا می شوند . به طور مثال : آب نبات ، آهو ، آلو ، آلبالو و …. .

کتاب بادبادک- خودم می‌خوانم 2

کتاب بادبادک- خودم می‌خوانم ۲

در این کتاب کودکان با کلماتی که درون آنها از حرف ب استفاده شده است آشنا می شوند . به طور مثال ابر ، باران ، بادبادک ، بادام ،بالش ، روباه و ….

به مرور که کودکان با حروف و کلمات بیشتری آشنا می شوند سطح کتاب ها هم بالاتر می رود و سعی می شود در جمله بندی به کودکان آموزش حروف داده شود  به طور مثال کتاب فضانورد که حرف ض را آموزش می دهد را ملاحظه فرمایید.

کتاب فضانورد- خودم می‌خوانم 39

جوجه رضا :

رضا یک جوجه دارد . جوجه اش کوچک و ضعیف است . رضا مراقب است جوجه اش مریض نشود . بعضی وقت ها ، گربه ی همسایه می آید و جوجه ی رضا را دنبال می کند . رضا می دود و گربه را از خانه بیرون می کند .

در این کتاب داستان های مختلفی برای کودکان روایت می شود که ما به اختصار یکی از داستان ها را برای شما انتخاب کردیم .

مجموعه خودم می خوانم که توسط نشر افق به چاپ رسیده است می تواند در سواد آموزی کودکان بسیار کمک کند و علاوه بر این عادت کتاب خوانی را در کودک شما ایجاد نماید شما می توانید کتاب های این مجموعه را از فروشگاه شهر کودک خریداری نمایید .

معرفی مجموعه قصه های شاهنامه :

علاوه بر کتاب های فوق ، انتشارات افق برای نوجوانان و بزرگسالان نیز کتاب های مختلفی به چاپ رسانده است . مجموعه بسیار پر طرفدار بین نوجوانان و بزرگسالان مجموعه قصه های شاهنامه می باشد . این مجموعه ، داستان های مختلف شاهنامه را به زبانی ساده و نثری روان بازگو می کند . با وجود اینکه از شاهنامه‌ بسیار گفته‌ و بسیار نوشته‌ شده است اما این‌ قلعه‌ی‌ تودرتو هنوز ناشناخته‌ های بسیاری دارد. هر درش‌ به‌ درهای‌ بسیاری‌ باز می‌شود و با گذر از هر یک‌ به‌ شگفتی‌های‌ تازه‌ای‌ دست پیدا می کنیم . در این‌ مجموعه‌ نویسنده‌ اثر تلاش نموده در مسیرهای‌ ناشناخته‌تر این‌ قلعه‌ تودرتو حرکت‌ کند تا با پرهیز از تکرار افسانه‌ها آن‌ها را از زاویه‌ای‌ نو و از درون‌ متن‌ ماجرا بازآفرینی‌ نماید.

کتاب های این مجموعه :

                 

 

این مجموعه دارای 12 جلد کتاب می باشد که داستان های مختلفی از شاهنامه را روایت می کند . برای خرید هر یک از کتاب های مجموعه قصه های شیرین شاهنامه که توسط انتشارات افق به چاپ رسیده است روی آن کلیک بفرمایید .

مجموعه آشنایی با مشاغل :

مجموعه آشنایی با مشاغل مخصوص کودکان  تا  8 سال می باشد که توسط انتشارات افق به چاب رسیده است . هدف از انتشار این مجموعه آشنایی کودکان با شغل های مختلف در یک جامعه می باشد . در هر جلد از کتاب های این مجموعه یک شغل به کودک معرفی شده است مثلا دکتر ، و در انتها به اهمیت این شغل در جامعه می پردازد . مجموعه ای بسیار مفید برای آشنایی کودکان با مشاغل مختلفی که یک جامعه به آن احتیاج دارد .در این مقاله برخی از کتاب های این مجموعه را به شما معرفی می نماییم .

برخی از کتاب های این مجموعه :

کتاب دیزی دکتر : دار شغل آینده‌ی من ۱              

 کتاب راف راننده : شغل آینده‌ی من ۱۰                کتاب فابیو فوتبالیست : دار شغل آینده‌ی من ۳

شما می توانید برای مشاهده تمامی کتاب های مجموعه شغل آینده من که توسط انتشارات افق به چاپ رسیده است روی شهر کودک کلیک نمایید .

مجموعه دنیای پپا :

این مجموعه ۲۲ جلدی مخصوص کودکان ۳ تا ۵ سال طراحی شده است . در این مجموعه ، کتاب‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا اولین فعالیت‌های زندگی‌شان را با آرامش و اطمینان بیشتری تجربه کنند . این مجموعه توسط نویل استلی و مارک بیکر نوشته شده و مهسا خسروی آن را به فارسی ترجمه کرده است و این مجموعه توشط انتشارات افق به چاپ رسیده است . در این مقاله برخی از کتاب های این مجموعه را به شما معرفی می نماییم .

کتاب بهترین مامان دنیا

 بزرگنمایی تصویر کتاب بهترین مامان دنیا

اسم من پپاست و این کتاب درباره‌ی مامان من است. مامان من خیلی مهربان است و دوست دارد با من و جورج شالاپ! شولوپ! توی چاله‌های پر گِل بپرد.

کتاب بهترین بابای دنیا

اسم من پپاست و این کتاب درباره‌ی بابای من است. بابای من خیلی بامزه است و زیاد می‌خندد. هاها! هاهاها! .مخصوصا وقتی با من و برادر کوچولویم جورج بازی می‌کند.

کتاب پپا به دندان‌پزشکی می‌رود

پپا، جورج و آقای دایناسور به دندان‌پزشکی می‌روند. این اولین بار است که جورج به دندان‌پزشکی می‌رود. برای همین کمی نگران است. فکر می‌کنی در دندان‌پزشکی چه اتفاقی برای پپا و جورج آقای دایناسور می‌افتد؟

کتاب جورج و اولین روز مهدکودک

اولین روزی است که جورج به مهدکودک می‌رود. پپا فکر می‌کند جورج خیلی کوچک است و دوست ندارد برادر کوچولویش را با خودش به مهدکودک ببرد. اما وقتی دوست‌هایش جورج را می‌بینند، خیلی ذوق می‌کنند و می‌گوسند دلشان می‌خواهد برادری مثل جورج داشته باشند. فکر می‌کنی پپا دوست دارد جورج باز هم با او به مهدکودک برود؟

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این مجموعه روی شهر کودک کلیک بفرمایید .

کلام آخر :

در این مقاله تلاش نمودیم بخشی از کتاب های انتشارات افق را به شما عزیزان معرفی نماییم. به تازگی فروشگاه شهر کودک در راستای هدفی که دارد ( معرفی بهترین کتاب ها در زمینه کودک و نوجوان ، برای ارتقاع سطح فرهنگی و همچنین مهارتی کودک و نوجوان ) کتاب های نشر افق را به مجموعه خود اضافه نموده است . شما می توانید برای خرید کتاب های نشر افق به سایت ما به آدرس shahrekodak.com  مراجعه نمایید .همچنین برای با خبر شدن از جدید ترین کتاب های ما به اینستاگرام ما به آدرس shahrekodak_matin  مراجعه نمایید .

امید داریم تا با همکاری یکدیگر فردای بهتری برای کودکان ایران زمین بسازیم .

یا حق .

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *